Witajcie w Przedszkolu 259 „Leśna Bajka”

Przedszkole Nr 259 w Warszawie jest miejscem, w którym zapewnione są dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju.

Uwzględniając potrzeby dzieci i oczekiwania rodziców placówka zapewnia profesjonalną opiekę i edukację. Dzieci zdobywając nowe umiejętności, nawiązują liczne przyjaźnie oraz przygotowują się do podjęcia nauki w szkole.

Budynek przedszkola:

Przedszkole mieści się w parterowym budynku, w zacisznym miejscu z dala od miejskiego gwaru i hałasu. Posiada 5 kolorowych sal, wyposażonych w pomoce dydaktyczne i zabawki adekwatne do wieku dzieci, gabinet logopedyczno – psychologiczny, zaplecze sanitarne, kuchnię oraz szatnie.

Ogród przedszkolny:

Placówka posiada piękny i duży ogród sosnowy (5070 m2), który sprzyja wypoczynkowi i zabawie dzieci. Każda z grup ma do dyspozycji atrakcyjny sprzęt ogrodowy. Dodatkowo dzieci mają możliwość samodzielnego uprawiania ogródka warzywno – kwiatowego.

Kadra pedagogiczna:

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, organizująca pracę dydaktyczno – wychowawczą sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Nauczycielki wykorzystują elementy różnorodnych metod pracy, prowadzą zajęcia w oparciu o programy autorskie, a także doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w kursach, warsztatach, zajęciach otwartych i modelowych.

Historia placówki:

Przedszkole nr 259 swoje istnienie ściśle wiąże z Jednostką Wojskową nr 1230. W momencie powstania, tj. w 1951 r. było to miejsce dla dzieci z rodzin wojskowych. Obecnie placówka współpracuje z 1 Warszawską Brygadą Pancerną im. Tadeusza Kościuszki. Z czasem podjęto starania, aby przedszkole przejęte zostało przez Urząd Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, stało się to w 2003 r. W tym roku przedszkole obchodzi uroczystość 65 – lecia istnienia.

Dyrektor Przedszkola

Przedszkole 259 w liczbach

Lat doświadczenia

Kadra nauczycielska

Nasze dzieci

Nasza Wizja

Przedszkole nr 259 jest przyjazne dzieciom i ich Rodzicom. Priorytetem placówki jest wychodzenie naprzeciw potrzebom wszystkich dzieci, wspomaganie i ukierunkowanie ich rozwoju zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi oraz przygotowanie dzieci do przyszłej nauki w szkole.

Wizja przedszkola przedstawia się następująco:

Angielski

Angielski w przedszkolu to nic innego jak zabawa.
To nauczanie języka w formie najbardziej atrakcyjnej dla dziecka  przy pomocy rysunków, komiksów, piosenek, bajek czy zabawek.

Rytmika

Zajęcia rytmiczne pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową, poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Nabywają umiejętność odtwarzania rytmu i tempa.

Gimnastyka

Zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków, poza dobrą zabawą, mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka.

Religia

Program nauczania religii w ukazuje dziecku otaczający świat i pozwala otworzyć się na Boga i Jego miłość.

Kadra nauczycielska

Magdalena Kraus
“Dyrektor przedszkola - pełna wizji zaangażowania i oddana całą sobą w rozwój "Leśnej Bajki"“
Jolanta Ilewicz