Warsztaty edukacyjne „W krainie emocji i wartości”

W roku szkolnym 2020/2021 odbywać się będą warsztaty edukacyjne w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „W krainie emocji i wartości”. W trakcie cyklicznych zajęć dzieci poznają wartości wynikające z poznania i zrozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych osób.  Warsztaty maja na celu stymulować rozwój dzieci w zakresie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami i radzenia sobie w codziennych sytuacjach społecznych. Głównym tematem zajęć będzie przybliżenie dzieciom wartości uniwersalnych, jakimi powinny się kierować w życiu.

Cele innowacji:

• Wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem w relacjach ze środowiskiem społeczno – kulturowym,
  • Kształtowanie właściwych postaw wobec poznawanej rzeczywistości społeczno –kulturowej,
  • Akceptacja samego siebie i innych,
  • Wprowadzenie w świat wartości uniwersalnych i budowanie pozytywnego obrazu własnego „Ja”,
  • Uzmysłowienie dzieciom jak ważne są wartości w życiu każdego człowieka,
  • Rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania wartości moralnych,
  • Postrzeganie wartości jako drogowskazów w życiu.

Tematyka warsztatów:

RADOŚĆ  – październik 2020 r.

ZŁOŚĆ – listopad 2020 r.

SMUTEK – styczeń 2021 r.

STRACH – luty 2021 r.

SZACUNEK – marzec 2021 r.

UCZCIWOŚĆ – kwiecień 2021 r.

MIŁOŚĆ  – maj 2021 r.

ODWAGA – czerwiec 2021 r.

Szczegółowe terminy poszczególnych warsztatów znajdą Państwo w kalendarzu grupy na dany miesiąc.