Dataśniadanieobiadpodwieczorek
20.05.2024
Poniedziałek
Kajzerka, grahamka z masłem, szynka drobiowa, ser żółty, ogórek zielony, kiełki rzodkiewki, płatki kukurydziane z mlekiem, herbata owocowa.

Dieta bezmleczna:
Kajzerka, grahamka z margaryną roślinną, szynka drobiowa, ogórek zielony, kiełki rzodkiewki, płatki kukurydziane z mlekiem owsianym, herbata owocowa.

Alergeny: 1,7
Zupa zacierkowa z ziemniakami, pieczeń rzymska, ziemniaki, mizeria z jogurtem greckim, kompot.

Ogórki zielone.

Alergeny:1,3,7,9
Chałka z masłem, truskawki, herbata z miętą.

Dieta bezmleczna:
Chałka z margaryną roślinną, truskawki, herbata z miętą..

21.05.2024
Wtorek
Chleb pszenno-żytni, orkiszowy z masłem, szynka, rzodkiewka, jajko na twardo, szczypiorek, płatki ryżowe na mleku, herbata owocowa.

Dieta bezmleczna:
Chleb pszenno-żytni, orkiszowy z margaryną roślinną, szynka, rzodkiewka, jajko na twardo, szczypiorek, płatki ryżowe z mlekiem owsianym, herbata owocowa.

Alergeny: 1,3,7
Zupa kalafiorowa z ziemniakami, filet z indyka z warzywami, ryż paraboliczny, surówka z czerwonej kapusty z cebulką, jabłkiem i olejem, kompot.

Zupa bez śmietany.

Alergeny:1,7,9
Koktajl na bazie jogurtu naturalnego i mleka z bananem, dukaty jaglane, naturalnie suszone jabłka.

Dieta bezmleczna:
Koktajl na bazie mleka owsianego z bananem, dukaty jaglane, naturalnie suszone jabłka.

22.05.2024
Chleb wieloziarnisty z masłem, szynka, sałata zielona, pomidor, kakao.:
Chleb wieloziarnisty z margaryną roślinną, szynka, sałata zielona, pomidor, kakao na mleku owsianym.

Alergeny: 1,7
Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, pasta makaronowa z łososiem (śmietana, cebula, czosnek, koperek), ogórek kiszony, lemoniada.

Alergeny: 1,4,7,9
Jogurt owocowy, jabłko, chrupki kukurydziane.

Dieta bezmleczna:
Mus owocowy, jabłko, chrupki kukurydziane.

23.05.2024

Szwedzki stół
Chleb pszenno-żytni graham z masłem, salami, ser żółty, papryka czerwona, ogórek małosolny, kawa z mlekiem.

Dieta bezmleczna:
Chleb pszenno-żytni z margaryną roślinną, salami, papryka czerwona, ogórek małosolny, kawa z mlekiem owsianym.

Alergeny: 1,7
Krem z zielonego groszku z grzankami, gulasz wołowy, kasza bulgur, mini marchewka na parze z masełkiem, kompot.

Alergeny: 1,7,9
Placki z jabłkiem, sok owocowy.

Dieta bezmleczna:
Placki z dodatkiem mleka owsianego z jabłkiem, sok owocowy.

24.05.2024

Dzień wegetariański
Chleb pszenno-żytni , z masłem, makrela wędzona, szczypiorek, humus (ciecierzyca, suszone pomidory, czosnek, sezam) ogórek kiszony, kawa z mlekiem.

Dieta bezmleczna:
Chleb pszenno-żytni, z margaryną roślinną, humus (ciecierzyca, suszone pomidory, czosnek, sezam) ogórek kiszony, kawa z mlekiem owsianym.

Alergeny:1,7,11
Zupa szczawiowa z ziemniakami, kluski leniwe, sałatka owocowa, kompot.

Kopytka.

Alergeny: 1,3,7,9
Bajgiel z masłem, kalarepa, papryka do chrupania, naturalnie suszone jabłka, herbata owocowa.

Dieta bezmleczna:
Bajgiel z margaryną roślinną, kalarepa, papryka do chrupania, naturalnie suszone jabłka, herbata owocowa..

• Dzieci w przedszkolu mają całodzienny dostęp do spożywania wody Żywiec Perła
  • Pogrubioną czcionką oznaczono występujące w posiłkach alergeny
  • Przedszkole zastrzega sobie prawo do drobnych zmian w jadłospisie
  • Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe
    ( np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, przyprawy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: gluten, mleka łącznie z laktozą, jaj orzechów, soi, selera i gorczycy.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1169/2011

W sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.

W związku z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów.

1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenica orkisz, lub ich odmiany hybrydowe) oraz produkty pochodne.
  2. Skorupiaki i produkty pochodne.
  3. Jaja i produkty pochodne.
  4. Ryby i produkty pochodne.
  5. Orzeszki ziemne (orzeszki arachidowe) i produkty pochodne.
  6. Soja i produkty pochodne.
  7. Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą).
  8. Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzech pistacjowy, orzechy makadamia i produkty pochodne.
  9. Seler i produkty pochodne.
  10. Gorczyca i produkty pochodne.
  11. Nasiona sezamu i produkty pochodne.
  12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2.
  13. Łubin i produkty pochodne.
  14. Mięczaki i produkty pochodne.