O nas

Przedszkole Nr 259 w Warszawie jest miejscem, w którym zapewnione są dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju.

Uwzględniając potrzeby dzieci i oczekiwania rodziców placówka zapewnia profesjonalną opiekę i edukację. Dzieci zdobywając nowe umiejętności, nawiązują liczne przyjaźnie oraz przygotowują się do podjęcia nauki w szkole.

Budynek przedszkola:

Przedszkole mieści się w parterowym budynku, w zacisznym miejscu z dala od miejskiego gwaru i hałasu. Posiada 5 kolorowych sal, wyposażonych w pomoce dydaktyczne i zabawki adekwatne do wieku dzieci, gabinet logopedyczno – psychologiczny, zaplecze sanitarne, kuchnię oraz szatnie.

Ogród przedszkolny:

Placówka posiada piękny i duży ogród sosnowy (5070 m2), który sprzyja wypoczynkowi i zabawie dzieci. Każda z grup ma do dyspozycji atrakcyjny sprzęt ogrodowy. Dodatkowo dzieci mają możliwość samodzielnego uprawiania ogródka warzywno – kwiatowego.

Kadra pedagogiczna:

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, organizująca pracę dydaktyczno – wychowawczą sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Nauczycielki wykorzystują elementy różnorodnych metod pracy, prowadzą zajęcia w oparciu o programy autorskie, a także doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w kursach, warsztatach, zajęciach otwartych i modelowych.

Historia placówki:

Przedszkole nr 259 swoje istnienie ściśle wiąże z Jednostką Wojskową nr 1230. W momencie powstania, tj. w 1951 r. było to miejsce dla dzieci z rodzin wojskowych. Obecnie placówka współpracuje z 1 Warszawską Brygadą Pancerną im. Tadeusza Kościuszki. Z czasem podjęto starania, aby przedszkole przejęte zostało przez Urząd Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, stało się to w 2003 r. W tym roku przedszkole obchodzi uroczystość 65 – lecia istnienia.